Got 19995 bytes response, method=default Response decode error Kolędowanie i opłatek środowisk twórczych

katedra

Kolędowanie i opłatek środowisk twórczych

image006W katowickiej kurii metropolitalnej odbyło się noworoczne spotkanie środowisk twórczych. W jego trakcie była możliwość przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń.

Bp Adam Wodarczyk przewodniczył wspólnemu kolędowaniu wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy kurii metropolitalnej w Katowicach, gdzie spotkali się przedstawiciele środowisk twórczych archidiecezji katowickiej.

- Mamy w Kościele piękny rok, który rozpoczął się pod znakiem Ducha Świętego i pod znakiem św. Józefa. Duch Święty jest tym, który nam wszystkim pozwala rozpoznawać w Jezusie Chrystusie Zbawiciela – mówił bp Adam Wodarczyk do zgromadzonych w sali kapitulnej katowickiej kurii. – Tej mocy Ducha Świętego potrzebujemy, abyśmy odkrywali działanie Bożego Dziecięcia w naszym życiu – dodał.

Biskup pomocniczy odnosząc się do postaci św. Józefa wskazał, że jest on tym, „który z wiarą rozpoznawał Boże Zwiastowanie”. Życzył także zebranym, aby dzięki przykładowi św. Józefa stawali się coraz bardziej ludźmi świętymi.

Na spotkaniu był także obecny ks. Wiesław Hudek, który przywołał myśl papieża Pawła VI z dnia kanonizacji św. Maksymiliana Marii Kolbego: „tylko Miłość jest twórcza”. – Dlatego życzę wam, abyście z tej materii, którą Bóg składa w wasze dłonie - czy to jest materia słowa, czy materia dźwięków, czy tworzywo plastyczne - w syntezie miłości tworzyli najpiękniejsze dzieła – mówił ks. Hudek.

Poświąteczne spotkanie środowisk twórczych ma miejsce co roku w pierwszych dniach stycznia. Uczestniczą w nim artyści różnych dziedzin sztuki z terenu archidiecezji katowickiej. W jego trakcie ma miejsce wspólne kolędowanie, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wspólne spotkanie przy stole z noworocznymi życzeniami i dzieleniem się opłatkiem.

ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media